Powiat Świdwiński - logo Powiat Świdwiński Gmina Brzeźno - logo Gmina Brzeźno Gmina Rąbino - logo Gmina Rąbino Gmina Sławoborze - logo Gmina Sławoborze Gmina Świdwin - logo Gmina Świdwin

EkoPiknik na zakończenie projektu „Raz, dwa, trzy – bądź eko i Ty”.

EkoPiknik na zakończenie projektu „Raz, dwa, trzy – bądź eko i Ty”.

Zabawa odbyła się na placu zabaw przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Świdwinie. Na uczestników czekała moc atrakcji - gry i zabawy oraz słodki poczęstunek. Dzieci spotkały się z pasjonatem przyrody Panem Adamem Dzikiem. Przyrodnik opowiedział o owadów i ptakach występujących w okolicy. Sprawdził również wiedzę dzieci na temat segregacji śmieci. Okazało się, że najmłodsi doskonale zdają sobie sprawę z konieczności ograniczenia produkcji odpadów. Następnie wspólnie posadzono 18 sadzonek miododajnej lawendy. Podczas pikniku nagrody, z rąk Pani Dyrektor Doroty Borowczak, odebrali laureaci konkursu plastycznego. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, a także drobne upominki, w tym o tematyce przyrodniczej.
Wydarzenie było również okazją do integracji z ukraińskimi koleżankami i kolegami. Wszyscy świetnie się bawili, korzystając z doskonałego „zaplecza” piknikowego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdwinie. Placówka jest otoczona drzewami, których korony skrywają domki dla ptaków i owadów, krzewami, zadbanymi trawnikami i rabatami zapraszającymi miododajne pszczoły.
Piknik był ostatnim działaniem w ramach inicjatywy „Raz, dwa, trzy – bądź eko i Ty”. Jej realizacja znacząco wpłynęła na podniesienie wiedzy dzieci i rodzin w zakresie ekologii oraz poszanowania i ochrony środowiska naturalnego, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie lokalnych zasobów naturalnych.

Projekt uzyskał dofinansowanie z budżetu zadania publicznego pn. „Program Społecznik 2022-2024”. „Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”
#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik