Powiat Świdwiński - logo Powiat Świdwiński Gmina Brzeźno - logo Gmina Brzeźno Gmina Rąbino - logo Gmina Rąbino Gmina Sławoborze - logo Gmina Sławoborze Gmina Świdwin - logo Gmina Świdwin

Powiat Świdwiński przyjazny dzieciom

Powiat Świdwiński przyjazny dzieciom

Dzieci podzielone na grupy brały udział w zajęciach plastycznych, sportowych, teatralnych (same odgrywały rolę według wcześniej przygotowanego scenariusza), a pod czujnym okiem Grupy Rekonstrukcyjnej „Stowarzyszenie Grup Warownych” wszyscy poznali poszczególne elementy polskiego munduru wojskowego, żołnierskiego ekwipunku oraz rodzaje broni. Nie obyło się bez rzucania granatami i wykrywania min. Po powrocie do ośrodka w Ostrowcu po korytarzach biegali żołnierze w rogatywkach, maskach przeciwgazowych, z pasami, menażkami wojskowymi i innymi zakupionymi „pamiątkami”.

Do dyspozycji był plac zabaw, były również tańce, ZUMBA, oglądanie bajek. Zgodnie z planem dzieci odwiedziły Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, w którym mogły korzystać z basenu, następnie była Zagroda Żubrów, które karmione przez dzieci oraz zobaczyły koty- rysie żyjące na wolnym wybiegu. Potem był Most Kłosowski (jedyny most wiszący w Polsce, spinający dwa brzegi jeziora Raduń), a na zakończenie „magiczna górka” - miejsce, w którym prawa fizyki, jakie znamy, nie znajdują zastosowania. Rzeczy, które normalnie powinny staczać się w dół, tutaj toczą się pod górę. Wszyscy cali i zdrowi wrócili do domu, z uśmiechami na twarzach wspominając kolejną przygodę.

Obóz zorganizowany został w ramach projektu „Powiat Świdwiński przyjazny dzieciom”, finansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-gospodarczych w Świdwinie w partnerstwie z Powiatem Świdwińskim.