Powiat Świdwiński - logo Powiat Świdwiński Gmina Brzeźno - logo Gmina Brzeźno Gmina Rąbino - logo Gmina Rąbino Gmina Sławoborze - logo Gmina Sławoborze Gmina Świdwin - logo Gmina Świdwin

Program Społecznik 2022-2024

Program Społecznik 2022-2024 9 maja opublikowano wyniki tegorocznego naboru do Programu Społecznik 2022-2024. Wśród niemal 600 projektów, które otrzymały szansę na realizację jest również projekt „Raz, dwa, trzy – bądź eko i TY” będący wspólną inicjatywą nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdwinie i rodziców.

Raz, dwa, trzy – bądź eko i TY” to tytuł przedsięwzięcia, które właśnie się rozpoczyna. Jest skierowane do najmłodszych mieszkańców powiatu świdwińskiego, w tym również uchodźców z Ukrainy oraz ich rodzin. Dzieci wezmą udział w wyjazdach edukacyjnych – do szkółki leśnej w Kartlewie oraz do gospodarstwa ekologicznego w Juchowie, a także w konkursie plastycznym na prace przygotowane z materiałów recyklingowych. Punktem kulminacyjnym projektu będzie EkoPiknik integracyjny przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 – jego uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w lekcji przyrody i wspólnym sadzeniu roślin miododajnych. Podczas Pikniki zostaną wręczone upominki dla laureatów konkursu plastycznego.
Celem przedsięwzięcia jest budowanie tożsamości i spójności regionu, wzmacnianie współpracy w najbliższym otoczeniu poprzez wspieranie i promowanie inicjatywy polegające na podniesieniu wiedzy dzieci i rodzin w zakresie ekologii oraz poszanowania i ochrony środowiska naturalnego, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie lokalnych zasobów naturalnych.
Przedsięwzięcie jest realizowane przez grupę nieformalną pod opieką Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Świdwinie.


Projekt uzyskał dofinansowanie z budżetu zadania publicznego pn. „Program Społecznik 2022-2024”.

„Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”

#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik

logo.jpg